- Mezinárodní krušnohorský supersprint psích spřežení - Lesná 2018
- Aktivní prožití společných dějin a tradic v Krušných horách
- Zprostředkování společných historických hodnot lidových staveb a životního stylu včetně lidového umění v krušnohorském regionu Seiffen/Lesná
- Celoroční přeshraniční cestovní ruch v regionu Seiffen - Lesná
- Akce projektu
- Cyklotrasy
- Seznam tras
- Horské kolo
- Závodní kolo
- Pamětihodnosti
- Turistická hra s GPS
- Výstupy projektu
- Základní informace
- Partneři projektu
- Další projekty
Open - povrchové těžby Čech
Délka trati: 77,33 km
Start: Turistické informace Seiffen. Po silnici dolů a dál do Olbernhau. Na křižovatce výjezd vlevo ve směru Deutschneudorf. Kolem domů Deutsch-Katharinenbergu přejet hranice turistické stezky. Potom se držte vpravo a zhruba 0,5 km po úzké ulici dojedete ke křižovatce na ulici Dorfstraβe v Hoře Sv. Kateřiny a zde pak jedete vlevo nahoru. Dále nahoru dlouhou ulicí. Brzy přijde sjezd přes Novou Ves v Horách do Horního Jiřetína a dál ve směru Most. Poté, co projedete kolem tří jezer, pojedete dál jižně ve směru Komořany a Jirkov podél kolejí. Jedeme stále rovně. Nejprve podjedeme dálkovou silnicí a odbočíme poté po cca 0,4 km na rychlostní silnici 13 ve směru Most. Znovu odbočíme na silnici 255 a vjedeme do oblasti povrchových dolů. Opustíme 255 a projedeme vesnice Vysoké Březno, Malé Březno a jedeme do Hošnice. Zde se dáme vpravo po silnici 251 ve směru Jirkov. Po zhruba 0,2 km odbočíme znovu vpravo a jedeme přes Strupčice, Okořín, Vrskmaň a Zaječice až do Jirkova. Po překřížení dálnice v Jirkově jedeme stále rovně v levo-provotočivém oblouku nejprve po Alešově ulici a následně po Červenohradecké ulici. Odbočka na Jiráskovu ulici nahoru ve směru Boleboř. Po přibližne 0,6 km zase doprava nahoru po silnici 25220 a dál do Boleboře. U posledních bolebořských domů stálé stoupáte. Přes vesničky Svahová a Malý Háj se dostanete kousek před Horu Sv. Kateřiny a po již známé trase se dostanete zpátky do Seiffenu.
Pamětihodnosti a zajímavá místa na trati:
Motocross Strecke