Tak trochu jiný „Mezinárodní krušnohorský supersprint psích spřežení – Lesná 2018“

Napadne či nenapadne? Tak tato otázka byla naší „noční můrou“ již od poloviny ledna 2018. Sníh -  pro některé nepříliš oblíbený, pro jiné úžasná věc pro aktivní vyžití. I my jsme na něj čekali jak na „smilování“. Ne proto, že bychom byli radostí bez sebe, že se nedostaneme do práce, ale hlavně proto, že jsme se velmi těšili, že opět po roce přivítá Horský areál Lesná v Krušných horách mushery z ČR, SRN a jiných států Evropy. V letošním roce jsme měli k sobě rovného spojence v podobě zástupců z Informačního centra z Olbernhau, kteří se s námi do organizace dvoudenních závodů bezhlavě vrhli.

O to větší bylo naše zklamání, když se v naplánovaném termínu závody opravdu nemohly uskutečnit, neboť sněhová pokrývka v areálu se „tyčila“ stěží do výšky 10 cm, z čehož se kvalitní trať opravdu nedala připravit. A co nyní? …. toť je otázka. Prostě jsme dali hlavy dohromady a bylo na světě reálné řešení, které nemohlo v žádném případě ohrozit konání závodů. Když tuto zapeklitou situaci nevyřeší náhradní termín, tak se závody uskuteční bez sněhu. Suchá varianta se nakonec ukázala jako jediné možné řešení. Nutno podotknout, že závody v žádném případě neutrpěly na své atraktivitě. Počet závodníků o víkendu 5. – 6. 5. 2018 předčil očekávání, což samozřejmě platí i o návštěvnosti. Prostě se opět potvrdilo, že ti, co tento sport mají rádi, si jej najdou za jakýchkoliv podmínek a za jakéhokoliv počasí.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem příznivcům za to, že vydrželi maraton neustálého plánování a rušení závodů a přišli závodníky na vrcholky Krušných hor povzbudit, i když se závod odehrál tak trochu netradičně. Příští rok si vše znovu zopakujeme a doufejme, že se počasí udobří a my to dáme „na první dobrou“.

Děkujeme.

Kolektiv Horského klubu Lesná v Krušných horách, z. s.


Fotogalerie:


Starší články