Krušnohorská bílá stopa 2012

V sobotu 28. 1. se uskutečnil V. ročník lyžařského závodu ,, Krušnohorská bílá stopa“. Pořadatelem závodu jsou každoročně Horský klub Lesná a Sportovní klub Policie Most. Dvaceti kilometrového závodu v běhu na lyžích volným stylem se zúčastnilo 95 závodníků ve čtyřech kategoriích. Slunečné počasí a výtečně upravená běžecká stopa doprovázela závodníky na lyžařských tratích v okolí Horského hotelu Lesná až do odpoledních hodin. Absolutním vítězem závodu se stal Jan Souček z Dukly Praha, který po vyčerpávajícím a náročném boji s loňským šampionem Janem Francem z LK Slovan Karlovy Vary stanul na zlatém stupni vítězů. Jan Franc si pro letošní ročník vybojoval krásnou stříbrnou medaili. V kategorii žen se na prvním místě umístila Simona Jiřičková ze Ski Jilemnice.

Kuriozitou pro závodníky jsou tradiční sladké koláče se zapečenými výherními žetony s finanční odměnou. Ta se pohybuje v rozmezí od 500, 1000 a 2000 Kč až do dvoudenního víkendového pobytu v Horském hotelu Lesná.

V rámci akce byl prezentován projekt „Přeshraniční celoroční cestovní ruch v regionu Seiffen-Lesná“

Za Horský klub Lesná Mgr. Kateřina Herzánová.

Tento projekt byl podpořen Ústeckým krajem z programu "SPORT 2012"