Přeshraniční projekt Nový START

V Seiffenu byl zahájen nový společný přeshraniční projekt posilující infrastrukturu a oživení turistiky v regionu

V úterý 30. ledna 2024 byl slavnostně zahájen projekt „Nový Start turistiky bez hranic / NeuStart grenzenlose Touristik“. Projekt společně realizují Horský klub Lesná v Krušných horách, z. s. a německý partner Gemeinde Kurort Seiffen (obec Seiffen). Je zaměřen na udržení a rozšíření turistické infrastruktury v regionu Seiffen/Lesná. A je podpořen z programu Interreg Česko – Sasko 2021–2027. Jeho realizace potrvá do konce roku 2026.

Zahajovací konference se uskutečnila v hotelu Erbgericht „Buntes Haus“ v Seiffenu. Úvodního slova se ujal starosta obce - pan Wittig, na kterého navázala svou prezentací paní Catrin Tolksdorf-Bilz. Informace o dlouholeté přeshraniční spolupráci přednesl pan Antonín Herzán. O představení nového projektu se podělili paní Bilz a Ing. Michal Tarant. Konferenci ukončil svým poutavým vyprávěním o sedmisetleté historii Seiffenu Dr. Albrecht Kirsche.

Připravované výstupy projektu zdůrazní tradiční podobnosti českých a saských Krušných hor a zprostředkují je obyvatelům a návštěvníkům moderním způsobem. K posílení přeshraničního cestovního ruchu přispějí partneři výstavbou nové infrastruktury, rozšířením svého zázemí, školením průvodců a realizací množství akcí pro širokou veřejnost.

Děkujeme všem hostům za jejich účast a zveme širokou veřejnost na naše společné projektové akce jak v Lesné, tak v Seiffenu, kterých bude v rámci realizace projektu opravdu mnoho.

Kolektiv Horského klubu Lesná v Krušných horách, z. s.


Starší články