Krušnohorská bílá stopa - přípravy na novou sezónu 2017/2018 vrcholí

Když v roce 2013 zástupci zimních středisek Lesná, Klíny a Dlouhá Louka založili sdružení Krušnohorská bílá stopa, z. s., nikdo z nich netušil, že tento zprvu nenápadný projekt bude za několik let zařazen do Programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Nicméně není se čemu divit, vždyť se jedná o ojedinělou aktivitu, která v Ústeckém kraji nemá zastoupení. Není však mnoho těch, kteří mají reálnou představu o tom, co všechno je s přípravou standardních podmínek pro běžecké lyžování spojeno. Kvalitní rolba či čtyřkolka je samozřejmě základ a pak to nejdůležitější - spousta hodin strávených na okruzích se stopovačem za zády. Mnohdy vaše snažení komplikuje například vítr, mlha či nová sněhová nadílka, avšak i přesto jsme ve svém snažení vytrvalí. Víme, že právě díky naší aktivitě jsou Krušné hory navštěvovány stále větší skupinou vyznavačů tohoto rekreačního sportu.

Už nyní se aktivně připravujeme na novou sezónu 2017/2018 a netrpělivě vyhlížíme první sníh. Krušnohorská magistrála bude tuto zimu upravována v délce 228 km od Lesné po Cínovec. Pro všechny vyznavače běžeckého lyžování bude využívání stop zcela bezplatné a to také díky podpoře Ústeckého kraje, který nám částečně na naše snažení přispívá. Klíčovými středisky jsou v současné době Lesná, Klíny, Dlouhá Louka a Telnice, kde najdete příjemné podmínky a zázemí pro relaxaci a odpočinek, ať už během vašeho sportovního snažení či po něm. Na našich webových stránkách www.kbstopa.cz najdete aktuální přehled informací o upravovaných okruzích a sněhové pokrývce v jednotlivých klíčových oblastech.

Tak tedy, pokud ještě nemáte zakoupenou výbavu, tak to rychle napravte. My ostatní budeme netrpělivě vyhlížet první sníh. „Skol!“


Starší články