S ČEZEM ZA OBNOVENÝM KRUŠNOHOŘÍM 2. ROČNÍK

Uschlé stromy, žluté jehličí, vykácené holiny místo hustého smrkového lesa – i to jsou vzpomínky mnoha dnešních třicátníků na Krušné hory. Vzpomínky, kterým dnešní náctiletí odmítají uvěřit, natož aby si je dovedli představit.

Jak se z těžce poškozeného lesa opět stane zelený a zdravý? Co všechno je třeba podniknout a jak to vše souvisí s uhlím? Nejen to se dozvěděli žáci pod vedením lektorů Vzdělávacího a rekreačního centra Lesná, o.p.s., kteří navštívili Lesnou v Krušných horách v rámci projektu „S ČEZEM ZA OBNOVENÝM KRUŠNOHOŘÍM 2. ROČNÍK“, který podpořila Nadace ČEZ. Výuka, která se odehrávala na louce, v lese i ve školícím sále, nabídla školákům nejen mnoho zajímavých informací o energetice 20. a 21. století či historii Krušných hor, ale především možnost vyzkoušet si práci s mnoha netradičními pomůckami. Při práci s profesionálními GPS přístroji se naučili orientovat v terénu a zároveň, díky propojenosti s vědomostní soutěží, i mnoho z historie a současnosti společnosti ČEZ. Při pátrání s detektory kovů v lokalitě zaniklé obce se každý cítil jako pravý hledač pokladů. Ovšem teprve v replice tradičního lidového domu si žáci uvědomili, jak rychlý vývoj se udál na poli energetiky a že existují i horší následky při výpadu elektřiny, než nefungující Wi-Fi signál. 

Z pochvalných článků na stránkách škol a děkovných emailů vyvozujeme, že projekt nejenže splnil naše cíle v oblasti vzdělávání, ale hlavně všechny účastníky zaujal a bavil.

 


Starší články